Test orbitreków 2019

Porównywarka najlepszych orbitreków.

1 7 od 7 najlepszych Orbitreki w teście:
Aktualizowane: 18.06.2018

Otaksować

4,5/5 z 54 opinii

Polecić

Sportstech CX640 Sportstech CX640
Sportstech CX625 Sportstech CX625
JK FITNESS - PERFORMA 415 JK FITNESS - PERFORMA 415
BH Fitness G2334N BH Fitness G2334N
Horizon 100689 Horizon 100689
BH Fitness G2381iFD BH Fitness G2381iFD
EXERPEUTIC Aero Air EXERPEUTIC Aero Air
Zdjęcie produktu Najlepszy produkt Sportstech CX640 Sportstech CX625 Również polecamy JK FITNESS - PERFORMA 415 BH Fitness G2334N Horizon 100689 BH Fitness G2381iFD EXERPEUTIC Aero Air
Model Sportstech CX640 Sportstech CX625 JK FITNESS - PERFORMA 415 BH Fitness G2334N Horizon 100689 BH Fitness G2381iFD EXERPEUTIC Aero Air

Wyniki testu

Porownajprodukty.pl
Ocena 94% bardzo dobry
05/2019
Porownajprodukty.pl
Ocena 88% dobry
05/2019
Porownajprodukty.pl
Ocena 81% dobry
05/2019
Porownajprodukty.pl
Ocena 80% dobry
05/2019
Porownajprodukty.pl
Ocena 77% dobry
05/2019
Porownajprodukty.pl
Ocena 76% dostateczny
05/2019
Porownajprodukty.pl
Ocena 74% dostateczny
05/2019
Ocena klientów
44 Oceny
38 Oceny
1 Oceny
1 Oceny
21 Oceny
1 Oceny
2 Oceny
Długość kroku - - 345 mm 360 mm 410 mm 435 mm -
Waga 55 kg 41 kg 43 kg 43 kg 46 kg 58 kg 23 kg
Ilość poziomów oporników 16 16 16 - 16 24 -
Maksymalna waga użytkownika 120 kg 110 kg 120 kg 115 kg 130 kg 150 kg 100 kg
Programy treningowe 26 22 - 2 9 12 -
Wyświetlacz jed­noko­lorowy jed­noko­lorowy jed­noko­lorowy jed­noko­lorowy jed­noko­lorowy jed­noko­lorowy jed­noko­lorowy
System hamulcowy indukcyjny lub magnetyczny magnetyczny system hamul­cowy magnetyczny system hamul­cowy magnetyczny system hamul­cowy magnetyczny system hamul­cowy magnetyczny system hamul­cowy magnetyczny system hamul­cowy
Ciśnieniomerz
Pas na klatkę piersiowa | Sensor dotykowy
| | | | | | |
Wyskość regulowana Nein Nein Nein Ja Nein Ja Ja
Wyświetlacz: Czas, Dystans, Prędkość Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja
Wyświetlacz
Kalorie | Ocena fitness
| | | | | | |
Gwarancja - - 2 lata 2 lata 2 lata -
Przejdź do oferty Przejdź do oferty Przejdź do oferty Przejdź do oferty Przejdź do oferty Przejdź do oferty Przejdź do oferty Przejdź do oferty
Dostępność*
Chcesz mieć jeszcze większy wybór?
Odkryj teraz orbitreków na eBay!
Dalej »
Najlepszy produkt
Sportstech CX640
bardzo dobry (94%) Sportstech CX640
44 Oceny
Przejdź do oferty
 • Badane produkty
  68
 • Sprawdzone produkty
  7
 • Zainwestowane godziny
  55
 • Pewni czytelnicy
  100
Statystyka

Orbitreki-Porady dla kupujących: tak wybierzesz właściwy produkt

Najważniejsze w skrócie
 • Orbitreki sprawdzają się dobrze w roli małej siłowni domowej. Dzięki nim możemy trenować kilka grup mięśni jednocześnie.
 • Do rodziny orbitreków należą również trenaże eliptyczne, które oferują łagodniejszy ruch dla kręgosłupa
 • Przy wyborze należy zwrócić uwagę na dopuszczalną masę ciała, jaka jest dopuszczalna dla danego urządzenie!

orbitreki-test

Nie ważne czy pada deszcz, śnieg, wieje wiatr lub jest burzy - z orbitrekiem możesz zachować dobrą formę, nawet jeśli pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Znaczna część orbitreków z testu [rok] jest dobrym początkiem do rozpoczęcia sprawności fizycznej i zachowania zdrowia fizycznego. W porównaniu do mini steperów, orbitrek wspiera krzyż, różne mięśnie ciała, działa skutecznie i poprawia układu krążenia. Trening na orbitreku przypomina ruch chodzenia - który ma wpływ na całe ciało oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

stepper-sport-fit

Orbitrek trenuje zarówno ręce jak i nogi.

Według kopenhaskich badań Instytutu „City Heart Study“ długości życia kobiet i mężczyzn, którzy uprawiają sport od 60 do 150 minut tygodniowo jest o 6 lat dłuższa niż tych którzy tego sportu nie uprawiają.

Większość producentów rozróżnia Orbitreki od trenaży eliptycznych. Pomiędzy tymi dwoma urządzeniami występują delikatne różnice w budowie. Orbitreki są używane przede wszystkim do długofalowych treningów w siłowniach jak i również w zaciszu własnego domu.

Na kole zamachowym orbitreku znajdują się ramiona pedałów oraz kierownica. Te obie części wchodzą w tym  samym czasie w ruch i wymuszają od osoby początkującej w fazie startu kordynacji i koncentracji. Z doświadczeniem wchodzą te czynności ćwiczącemu w krew

1. Zasady działania orbitreka

Dobry orbitrek jest sprzętem sportowym, dzięki któremu możemy trenować z preferowaną siłą całe swoje ciało. Należy umieścić swoje stopy na wirujących szynach i poruszać je najpierw w przód następnie do tyłu. Duża część sprzętów z naszego Testu występują w przedziale cenowym od 100 Euro aż do 1000 Euro za profesjonalne sprzęty domowe, które są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji.

Umieść swoje nogi na obracanych utworów i przenieść je tylko do przodu, a następnie z powrotem. Większość urządzeń z testu różni się ogromnie ceną, sprzęty występują w przedziale cenowym od 100 euro dla urządzeń klasy podstawowej i 1000 euro przy kompleksowych profesjonalnych rowerach treningowych, który oferuje szereg dodatkowych funkcji.

Wskazówka! Określenie „cross“ od angielskiej nazwy orbitreka "Crosstrainer ", odnosi się do krzyżowania  ramion, które są aktywnie wykorzystywane, w porównaniu do biegania i chodzenia. Wielu profesjonalnych sportowców zaniedbuje pracę ramion i tym samym rezygnują z efektu treningowego. Różnicą w treningu z orbitrekiem jest rzeczywiście tylko ustawienie odpowiedniej odległości ramion w stosunku do koła zamachowego. Wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń oraz ergometry posiadają precyzyjną regulację i pozwalają na płynną regulację tych oporników.

Wady i zalety domowego orbitreka
 • oszczędność czasu, zawsze na miejscu!
 • trening wielu grup mięśniowych w jednym czasie
 • zajmuje dużo miejsca

1.1 Budowa orbitreka

Klasyczne orbitreki według porównania z [rok] roku są do siebie podobne w budowie i strukturze, nawet jeśli ceny różnych marek takich jak: Christopeit, BREMSHEY, Crane, Maxxus, Sportline itp., różnią się od siebie.

W każdym z tych urządzeń należy umieścić stopy na podestach od pedałów. Te podesty są wyposażone w faliste, chropowate powierzchnie, co zapewnia solidną podstawę. W tylnej części znajduje się karuzela z ciężarem koła zamachowego orbitreka. Przed pedałami znajduje się dolny pasek ramienia, ten prowadzi z kolei do górnej kierownicy i docelowo w kierunku centralnej konsoli (wyświetlacza urządzenia).

Ręce mogą również uchwycić prawy i lewy czujnik pulsu, który jest w górnej części kierownicy.

1.2 Wyświetlacz: Funkcje i obsługa orbitreka.

Pierwszy raz widzisz wyświetlacz orbitreka? Może okazać się to dla początkujących jest to nie lada wyzwaniem. Coraz więcej producentów maszyn eliptycznych wyposaża modele w skomplikowane programy szkoleniowe i wiele dodatków. To powoduje często dezorientacje. Żadna osoba początkująca nie będzie w pełni wykorzystywać tych programów.

Uwaga! Badanie produktu z 2011 mówi, że niektóre orbitreki z drgającymi rączkami, mimo certyfikatów jakości mają wysoki współczynnik kontuzji.

finnlo-loxon-ii

Finnlo Loxon II Orbitrek z 20 KG masą pędu.

Takie funkcje mierzenia, posiada większość orbitreków na rynku:

 • dystansu,
 • pulsu,
 • prędkości,
 • spalanych kalorii i
 • czas treningu.

Należy na wyświetlaczu ustawić jaka wartość ma się wyświetlać, tak aby była łatwiejsza w odczytywaniu.

2. Orbitrek a Trenaż eliptyczny

Mimo, iż orbitrek oraz trenaż eliptyczny najczęściej są do tego samego użytku, w trakcie wyboru można odnieść się do rozwoju ergometru, tym wyróżnia się trenaż eliptyczny jako inny rodzaj z rodziny orbitreków. Sformułowane różnice przez producent są zwykle bardzo niejasne. Trenaż eliptyczny odwołuje się do elipsy - eliptyczny ruch w stosunku do ruchu stóp i nóg. Podczas gdy orbitreki, podczas ruchy ustawiają ręce i nogi na krzyż. Orbitrek skupia się na całym ruchu ciała i ma dodatkowy przegub pośredni.

3. Funkcje i cele komputera rowerowego

skandika-crosstrainer

Skandika Orbitrek jest trenażem eliptycznym.

3.1 Chodzenie i Bieganie –  trening wytrzymałościowy dla początkujących

W porównaniu do biegania i chodzenia orbitreki aktywują do pracy wszystkie grupy mięśni, bez nadmiernego rozciągania stawów.  Zależy to od intensywności treningu, jeżeli aktywnie wykorzystasz ręce do treningu, Twój trening od razu stanie się lżejszym.

Chcesz ustawić komputer orbitreka, ważne jest, aby zwracać uwagę na ograniczenia obciążenia. Zakłada się, że wraz ze wzrostem masy zwiększa się zapotrzebowanie na stabilność urządzenia. Nie należy przekraczać tego limitu masy więcej niż 10 procent od dopuszczalnej jednostki - w przeciwnym razie urządzenie może zostać uszkodzone, a w tym wypadku gwarancja nie będzie uznawana.

Orbitrek, tak samo jak bieganie stabilizuje krążenia krwi.

3.3 Trening z pulsomierzem

komputer-trenazer

Orbitreki z komputerem treningowym oraz pomiarem pulsu.

Powodzenie treningu wymaga dopasowanie prawidłowego obciążenia- tutaj dużą rolę odgrywa pulsomierz, który jest podstawowym wyposażeniem orbitreka. Na sukces treningów składa się nie tylko ilość ćwiczeń, ale przede wszystkich ich intensywności. Naukowiec sportowy Kuno Hottenrott -  maratończyk, doradza wszystkich sportowcom słuchać swojego serca. To daje znacznie w trakcie przygotowań treningów. W zależności od pulsu należy zoptymalizować trening.

Jako że przerywanie treningu i mierzenie pulsu nie miałoby w tym przypadku żadnego sensu. Urządzenia są wyposażone w akcesoria do pomiaru takie jak: cyfrowe urządzenia pomiarowe, zegarek do pomiaru, pas piersiowy czy klipsy na ucho.

W połączeniu do treningu z pomiarem pulsu wyróżnia Pan Hottenrott różne techniki treningowe:

 • Trening regenerujący: łączy fazy treningu - rozgrzewkę i wyciszenie organizmu po treningu. W tych fazach obciążenie powinno być ustawione jak najniżej. Co ważne w tych etapach dochodzi do efektywnego stymulowania tłuszczu w organizmie, co ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie.
 • Rozbudowany trening: w tym rodzaju treningu chodzi przede wszystkim o rezerwy tłuszczu. Te dostarczają nam potrzebnej energii. Jeżeli znajdujemy się w tej fazie treningowej, będziemy aktywnie spalać tłuszcz.
 • Wytrzymałościowy trening fitness: tutaj chodzi o naszą mitochondrie, odnosi się to do naszych komórek mięśniowych - te dają na nam energie. W tej fazie nadchodzi zmiana metody interwałowej na metodę okresową z różnymi obciążeniami i fazami odpoczynku.
 • Trening wynikowy: Chodzi o przekraczanie barier możliwości przez profesjonalistów.
Najlepszy produkt
Sportstech CX640
bardzo dobry (94%) Sportstech CX640
44 Oceny
599,00 € Przejdź do oferty
Również polecamy
JK FITNESS - PERFORMA 415
dobry (81%) JK FITNESS - PERFORMA 415
1 Oceny
494,00 € Przejdź do oferty

Narazie brak komentarzy

Pomóż innym czytelnikom portalu porownajprodukty.pl i zamieść pierwszy komentarz na ten temat Test orbitreków.

Napisać nowy komentarz

Przerwać odpowiadanie

Nowe porównania

Porównaj teraz
Ranking blenderów kielichowych

Małe urządzenia kuchenne Ranking blenderów kielichowych

Zdrowy styl życia to nie tylko odpowiednia dawka aktywności fizycznej i sportu — równie istotna jest zrównoważona dieta. Koktajle smoothie to szybki i…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking trampolin

Sprzęt do ćwiczeń Ranking trampolin

Trampoliny to odpowiedni sprzęt do zabawy, ale także do treningu fitness, ponieważ podczas skakania i podskakiwania używa się ponad 400 mięśni…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking odkurzaczy

Sprzątanie pokoju Ranking odkurzaczy

Siła ssania odkurzacza zależy nie tylko od parametrów urządzenia — nawet gdy mamy do czynienia z silnikiem o imponującej mocy ponad 1000 W. Liczy się …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking kosiarek

Pielęgnacja trawników Ranking kosiarek

Piękny trawnik wymaga regularnej pielęgnacji. Obejmuje ona również przycinanie trawy na odpowiednią długość. Najlepszym narzędziem do wykonania tego …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking powerbanków

Smartfony i telefony komórkowe Ranking powerbanków

Smartfony, tablety i odtwarzacze MP3 są już dziś niemal nieodzownymi źródłami codziennej rozrywki. Niestety, czas pracy ich baterii jest często …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking odtwarzaczy MP3

Audio i HiFi Ranking odtwarzaczy MP3

Odtwarzacze MP3 są następcami odtwarzaczy CD. To przenośne urządzenia do odtwarzania cyfrowych formatów audio, takich jak MP3, WMA i AAC. Można …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking lodówek

Lodówki Ranking lodówek

Przed zakupem lodówki należy przede wszystkim przemyśleć jej pojemność. Do jednoosobowych gospodarstw domowych wystarczy mała lodówka o pojemności 100…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Słuchawka

Słuchawki Słuchawka

Przed zakupem należy najpierw zastanowić się, jaki rodzaj słuchawek wybrać. Na co dzień najodpowiedniejsze będą proste słuchawki dokanałowe, słuchawki…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking ekspresów do kawy

Kawa Ranking ekspresów do kawy

Klasyczne przelewowe ekspresy do kawy nie odeszły jeszcze do lamusa i nadal są  bardzo popularne. Silna konkurencja ze strony ekspresów na kapsułki i …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking słuchawek douszne

Słuchawki Ranking słuchawek douszne

W odróżnieniu od słuchawek dousznych przylegających do uszu i słuchawek nausznych obejmujących całą małżowinę uszną słuchawki dokanałowe są bardzo …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking nożyc do żywopłotu

Przycinarki ogrodowe, drzewa i żywopłoty Ranking nożyc do żywopłotu

Spalinowe nożyce do żywopłotu cechuje zdecydowanie największa moc i natężenie hałasu. Te modele są ciężkie i zapewniają dużą wydajność. Ich używanie …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking zmywarek

Czyste naczynia Ranking zmywarek

Zyskaj czas na to, co naprawdę ważne: zmywanie naczyń zostaw zmywarce najlepszej w naszym teście — pracuje cicho, wydajnie i dokładnie…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking grillów gazowych

Grill Ranking grillów gazowych

Większość fanów grilla pozostaje wiernych urządzeniom opalanym węglem drzewnym. Ogień i dym dla wielu jest nieodzowną częścią grillowania. W ostatnich…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking lornetek

Na wolnym powietrzu Ranking lornetek

Lornetka służy do oglądania odległych przedmiotów. Aby móc jej wszędzie używać, warto wybierać jak najmniejsze i najbardziej poręczne modele…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking zapięć rowerowych

Akcesoria rowerowe Ranking zapięć rowerowych

W odniesieniu do zapięć rowerowych obowiązuje następująca żelazna reguła: 10% wartości roweru należy zainwestować w blokadę. W naszym teście zapięć …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking drukarek

Drukowanie, skanowanie i kopiowanie Ranking drukarek

Przed zakupem drukarki do biura należy zwrócić uwagę na to, czy przeznaczone do niej materiały eksploatacyjne (np. tusze) nie są zbyt drogie i czy nie…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking kasków rowerowych

Akcesoria rowerowe Ranking kasków rowerowych

W Polsce nie obowiązuje żaden ogólny ani specjalny obowiązek noszenia kasku podczas jazdy na rowerze. Oznacza to, że ani dzieci, ani młodzież ani …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking wideorejestratorów

Elektronika samochodowa Ranking wideorejestratorów

Kamera samochodowa, w przeciwieństwie do innych kamer, stale rejestruje obrazy na karcie pamięci, gdy włączony jest silnik samochodu. Jeżeli karta …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking słuchawek Bluetooth

Słuchawki Ranking słuchawek Bluetooth

Słuchawki Bluetooth zapewniają najwyższą jakość dźwięku, a przy tym są pozbawione irytujących kabli. Występują w różnych wariantach: jako słuchawki …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking projektorów

Technologia Beamer & projection Ranking projektorów

Rzutniki to projektory obrazu, które podłącza się do komputera, konsoli do gier albo odtwarzacza DVD lub BluRay. W połączeniu z gładką, białą ścianą …

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Test orbitreków

Sprzęt do ćwiczeń Test orbitreków

Orbitreki sprawdzają się dobrze w roli małej siłowni domowej. Dzięki nim możemy trenować kilka grup mięśni jednocześnie…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Ranking wkrętarek akumulatorowych

Wiercenie, wkręcanie i uderzanie Ranking wkrętarek akumulatorowych

Wkrętarki akumulatorowe są przeznaczone przede wszystkim do wkręcanie…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Test smartfonów

Smartfony i telefony komórkowe Test smartfonów

Prawie każdy smartphone w dzisiejszych czasach z łatwością obsługuje pocztę e-mail, chaty, zdjęcia czy kręcenie filmów…

przejdź do porównania
Porównaj teraz
Test golarek elektrycznych

Ogolenie Test golarek elektrycznych

Prawie każdy smartphone w dzisiejszych czasach z łatwością obsługuje pocztę e-mail, chaty, zdjęcia czy kręcenie filmów…

przejdź do porównania
vg